MENÜ 
 
 

Çözüm Bileşenleri

Çözüm Bileşenleri

 Çozümler  WGT

WGT

Kablosuz Taşıt Kimlik Algılayıcı

İstasyonda dış ortama monte edilen WGT pompa tabancalarındaki kablosuz RFID tabanca ekipmanları ile haberleşir. WGT, tabanca ekipmanından aldığı taşıt bilgilerini İKÜ’ye şifrelenmiş güvenlik protokolü üzerinden yönlendirir.

 
İstasyon Kontrol Ünitesi

İKÜ

İstasyon Kontrol Ünitesi

İstasyon Kontrol Ünitesi, sistemi yöneten ana ünite olup içerisinde calışan yazılımlar ile pompalara,

tanklara ve RFID taşıt tanıma ve pompacı/müşteri tanıma sistemleri ile haberleşmeyi sağlar.

İKU yakıt dolumun başlamasını ve bitirilmesini yonetir.

 ORTR ORTR

Pompacı/Sürücü RFID Karf Okuyucusu

ORTR , RFID pompacı/sürücü tanıma ünitesi pompa üzerine monte edilir. ORTR İKÜ’ye bağanır. Pompanın yakıt verebilmesi için İKÜ’nun bir tanımlanmış kimlik bilgisi alması gerekir. ORTR pompacı veya sürücü kart bilgisini RFID temassız veya manyetik olarak algılar ve bu bilgiyi İKÜ’ye ulaştırır. Kart bilgisi sistemde kayıtlı ise İKÜ pompanın çalışasını onaylar.

 İku Yazılımları

İKÜ Yazılımları

Pompa Otomasyon

Pompanın yakıt ikmaline başlaması, bitirilmesi ve yonetilmesi gorevlerini yurutur.

Tank Otomasyon

Tank problarından bilgilerin alınması, kayıt edilmesi ve yonetilmesini sağlar.

Taşıt Tanıma

RFID Taşıt Tanıma sistemlerinin calışmasını sağlar.

 NNR

NNR

Kablosuz Pompa Tabanca Rfid Okuyucusu

NNR- Kablosuz pompa tabanca RFID okuyucusu, pompa tabancası üzerine geliştirilmiş patentli bir teknoloji ile monte edilir. Pille calışır ve kablosuzdur. Atex onaylıdır. NNR ancak yetkili kişiler tarafından sokulup takılabilir. Yetkisiz sokumlerde cihaz kendi aktivasyonunu kapatır ve pasif hale gelir. Tum pompa tabanca tipleri ile tam uyumludur.

 NanoPass

NANOPASS

RFID Pasif Taşıt Kimlik Ünitesi

Nanopass, Dunya da bir ilk olarak uretilmiş cok ozel guvenlik sistemine sahip RFID Micro Taşıt Kimlik Unitesidir. Nanopass yakıt deposu girişine montaj yapılır. Tek parca unite olup chip ve anten entegredir. Ozel bir yapısı ile sokulduğunde kullanılamaz  uruma gelir.

 Datapass

Data Pass

Taşıtların onboard bilgisayar sistemine bağlanan DATAPASS, taşıtın kilometresi, motor saatini alarak WGT üzerinden İstasyon Kontrol Unitesine ileten ünitedir. Mikro DATAPASS binek taşıtların iç kabininde bulunan onboard bilgi giriş adaptörüne kolayca takılır. Standart DATAPASS ağır vasıtalarda kablo ile bağlanır. Bilgileri kablosuz olarak WGT’ye ulaştırır.

 FuelOPass

FuelOpass

RFID Pasif Taşıt Kimlik Ünitesi (Antenli)

FuelOpass, yine Dunyada ilk olarak uretilmiş cok ozel guvenlik sistemine sahip RFID Taşıt Kimlik Unitesi olup ilave olarak halka anten ile beraber  ullanılır. FuelOpass taşıtın

deposuna halka anten ile monte edilir. Chip antenden ayrıdır ve antenden ayrı olarak monte edilir. Chip sokulduğunde kendini imha eder.

 Tank

Tank

Tank icerisinde yerleştirilen prob şamandıraları ile su ve yakıt seviyesini cok hassas şekilde EPA standartlarında tespit eder. Ayrıca problar bircok noktadan yakıt sıcaklık olçumunu yaparak İKÜ’ye iletirler. İKU’de ki tank otomasyon yazılımı tank yakıt miktarını online hesaplar. Yakıt stoklarıı ve dolumlarını raporlar. Tanklarda ki suyu algılayarak alarm verebilir.

 

 Teknik Özellikler

Yakıt Yönetim Teknolojileri Çözüm Bileşenleri teknik Özellikler


 
 
 

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Tic. A.Ş. Merkez Mahallesi Erseven Sokak No:8/1/4 Kağıthane 34406 İSTANBUL

TURPAK © 2021 Tüm hakları saklıdır. Site by BlueSky

İSTASYON DESTEK VE ÇÖZÜM MERKEZİ : 0850 6000 877
ARAÇ MONTAJ ÇAĞRI MERKEZİ : 0212 315 4136

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Ticaret A.Ş. olarak, kişisel verilerinizi korunmasına önem veriyoruz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırladığımız kişisel verilerin işlenmesi, kullanım amaçları ve haklarımızı içeren aydınlatma metni ve başvuru formuna linkten ulaşabilirsiniz.