MENÜ 
 
 

Genel Bilgi

Genel Bilgi

TURPAK tank otomasyon yazılımı, TURPAK pompa otomasyon sistemi ve TURPAK market otomasyon sistemi ile tam online entegre bir yazılımdır. Bu yazılım sektördeki birçok tank otomasyon sistemi ile entegre haldedir ve istasyonda hangi tank otomasyonu olursa olsun, kullanıcı farklı sistemlere aynı yazılımla eriştiği için ciddi bir kullanım kolaylığı söz konusudur. Bu yazılım tank otomasyon sistemlerinden aldığı bilgiler doğrultusunda; tank envanterleri, alarmlar, dolumlar, tank kaçak testleri, anlık envanterler vb. raporlamalarını yapar. Tank kontrol ünitelerinin sınırlı depolama kapasitesinin yanında, TURPAK tank otomasyon yazılımı sayesinde bu bilgiler otomasyon sistemine kaydedilir ve yıllarca oluşan tüm olaylar kayıt altına alınmış olur. 
TURPAK tank otomasyon yazılımının diğer bir üstünlüğü de tankların otomatik kalibrasyonunu yapmasıdır. Tank otomasyon sistemleri, istasyonlara takılmalarının ardından, hangi sistem kullanılırsa kullanılsın tank kalibrasyonu gerektirir. Tank kalibrasyonu tank başı ortalama 8 saat süren, tanker kiralama ihtiyacı gerektiren ve satışın durdurulması ihtiyacını doğuran bir uygulamadır. TURPAK tank otomasyon yazılımı ise kalibrasyonu, istasyon satış yaparken otomatik olarak yapar. Böylece hem zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanmış olur, hem de fiziki kalibrasyona nazaran daha hassas ve yüksek kalibrasyon yapılmış olur. 
 

Ana Ekran

İstasyondaki tüm tankların anlık verileri, kullanımı kolay bir ana ekranda gösterilir. Stok yüksekliği ve hacmi, yükseklik yüzdesi  ve doluluk, su yüksekliği ve hacmi, tank ısısı, boş hacim, tank adı, yakıt tipi, ürün adı v.b. veriler topluca ekranda görüntülenir

 

Dolum Takip

Yapılan dolumlar, hem gerçekleşen ısı açısından hem de 15 C kompanse edilmiş şekilde elektronik olarak kaydedilir. Sistem, kullanıcıyı doluma ait tüm detaylar ile bilgilendirir. Dolumlar veritabanında saklanıp, istendiğinde kontol amaçlı görüntülenebilir

 

Vardiya Kapama ve Mutabakat

Tank vardiyaları vardiya değişim işleminde pompa vardiyasına paralel olarak kapatılır. Bu sayede, aynı vardiyada tanklardan çıkan yakıt miktarı ile pompalardan çıkan miktarlar karşılaştırılır. Pompa-Tank mutabakat raporları oluşturulur.

 

Alarmlar

Tüm alarmlar (yüksek/düşük ısı veya yakıt, yüksek su, tehlikeli tüm durumlar v.b.) sistem tarafından algılanır ve kullanıcıya iletilir. Veriler sistemde elektronik olarak kaydedilir, geçmişe yönelik incelemeler ve raporlamalar yapılır.

Sızıntı Testleri

Oluşabilecek sızıntılar, sistem tarafından otomatik olarak algılanır ve kullanıcıya iletilir. Sızıntının tesbiti, kullanıcı tarafından pompaların durdurularak kontrol şeklinde olabileceği gibi, sistemin durağan zamanlarda kendiliğinden otomatik olarak ölçmesi şeklinde de olabilir. 

 

Otomatik Kalibrasyon

Otomatik kalibrasyon sayesinde, sistemdeki tankların hacim-yükseklik fonksiyonları online olarak kontrol edilir ve düzeltilir. Yeni hacim-yükseklik tabloları oluşturulur. Bu sayede tanklardaki yakıt miktarları daha doğru ve hassas ölçülür. 

Uzaktan Sıvı Stok Yönetimi

Alarm, dolum, sızıntı durumları, tankların kalibrasyonları, gerektiği takdirde tekrar kalibre edilmeleri ve diğer fonksiyonların yönetilmesi TURPAK tarafından özel olarak kurulan CentrOtank merkezinde sağlanır. Uzman personel, sıvı tanklarınızı ve detaylarınızı sizin adınıza kontrol eder.

Çok Katmanlı Kolay Raporlama

Tüm tank hareketleri, alarm, dolum, sızıntı v.b. tank kayıt detayları ,filtrelenebilecek şekilde raporlanır. Raporlar hem hazır formatta genel raporlar hem de özel formatta kullanıcıların tanımladığı raporlar olabilir.

 


 
 
 

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Tic. A.Ş. Merkez Mahallesi Erseven Sokak No:8/1/4 Kağıthane 34406 İSTANBUL

TURPAK © 2021 Tüm hakları saklıdır. Site by BlueSky

İSTASYON DESTEK VE ÇÖZÜM MERKEZİ : 0850 6000 877
ARAÇ MONTAJ ÇAĞRI MERKEZİ : 0212 315 4136

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Ticaret A.Ş. olarak, kişisel verilerinizi korunmasına önem veriyoruz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırladığımız kişisel verilerin işlenmesi, kullanım amaçları ve haklarımızı içeren aydınlatma metni ve başvuru formuna linkten ulaşabilirsiniz.