MENÜ 
 
 

Turpak'tan Akaryakıt Sektörüne AdBlue Yeniliği!

Turpak'tan Akaryakıt Sektörüne AdBlue Yeniliği!

Türkiye akaryakıt sektörünü, 1999 yılında taşıt tanıma vasıtası ile otomasyonla tanıştıran Turpak, dizel araçlarda akaryakıt ile birlikte alınan AdBlue için AdBlue Otomasyon Sistemi'ni hayata geçirdi. Turpak Genel Müdür Yardımcısı Alper Önkol "Son yıllarda maliyeti artan AdBlue ürününün, satışı yapılan akaryakıt istasyonlarında ve özmal filo araçlarına ikmal yapan şirketlerde otomasyon üzerinden takip edilmesi önem kazandı. Yeni sistemimiz sayesinde tıpkı akaryakıt gibi AdBlue'nun anlık takip edilmesi ve raporlama hizmetlerine erişilebilmesi sektör tarafından memnuniyetle karşılandı." dedi.

Dizel motorlu araçların oluşturduğu zararlı egzoz gazlarını azaltmak için kullanılan AdBlue, yüzde 32 üre ve yüzde 67,5 saflaştırılmış sudan oluşan bir sıvı olarak yeni nesil birçok otomobilde ve ticari araçta kullanılıyor. Doğayla uyumlu bu su çözeltisi, SCR teknolojisine sahip dizel motorlu araçlardan çevreye salınan zararlı Nox emisyonlarının, Euro IV v sonrası emisyon standartlarında belirtilen seviyelere indirgenmesi için hayatı önem taşıyor. Son dönemde maliyetleri artan AdBlue ürünü, özellikle ticari amaçla kullanılan araçlarda takip ve analiz gerektiren bir gider kalemi haline gelirken, Turpak bu ihtiyaçlara yönelik olarak, akaryakıt gibi AdBlue ürününün otomasyon üzerinden takip edilebilmesine olanak veren AdBlue Otomasyon Sistemi'ni kullanıma sundu. Hem ticari hem de binek şirket araçları için, artan maliyetler karşısında satışı yapılan akaryakıt istasyonlarında ve özmal filo araçlarına ikmal yapan şirketlerde AdBlue takibinin de önem kazandığına dikkat çeken Turpak Genel Müdür Yardımcısı Alper Önkol " Yeni sistemimiz sayesinde tıpkı akaryakıt gibi AdBlue'nun anlık takip edilmesi ve raporlama hizmetlerine erişilebilmesi sektör tarafından memnuniyetle karşılandı. Ayrıca dökme yakıt takibinde otomasyon sistemlerimizi kullanan 120 farklı filo şirketinde de AdBlue takibi, mevcut otomasyon sistemlerine dahil edilerek takip edilebilir hale getirildi." açıklamasını yaptı.


 
 

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Tic. A.Ş. Merkez Mahallesi Erseven Sokak No:8/1/4 Kağıthane 34406 İSTANBUL

TURPAK © 2021 Tüm hakları saklıdır. Site by BlueSky

İSTASYON DESTEK VE ÇÖZÜM MERKEZİ : 0850 6000 877
ARAÇ MONTAJ ÇAĞRI MERKEZİ : 0212 315 4136

TURPAK Elektromanyetik Yakıt İkmal Sistemleri Ticaret A.Ş. olarak, kişisel verilerinizi korunmasına önem veriyoruz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırladığımız kişisel verilerin işlenmesi, kullanım amaçları ve haklarımızı içeren aydınlatma metni ve başvuru formuna linkten ulaşabilirsiniz.